Virtualno druženje s Ivanom Zerec, generalnom konzulicom RH u Istanbulu

Članovi našega Kluba nastavljaju provoditi svoje klupske aktivnosti i u novim okolnostima. Nakon što je putem alata Meet u ponedjeljak 18. svibnja 2020. održana VIII. redovna sjednica Skupštine Kluba, u subotu u poslijepodnevnim satima družili smo se generalnom konzulicom Republike Hrvatske u Istanbulu, dr.sc. Ivanom Zerec.

Jednostanim je i ugodnim druženjem moderirao predsjednik Kluba Marko Šapina, a druženju su iz svih dijelova Hrvatske pristupile članice i članovi koji su gospođi Zerec postavljali pitanja. Nakon što smo se najprije prisjetili naše rujanske terenske nastave i posjeta Generalnom konzulatu Republike Hrvatske u Istanbulu, započeli smo razgovor i govorili o nekoliko tema: Konzuličinoj profesionalnoj karijeri te njezinoj svestranosti, dolasku u Istanbul i životu u Istanbulu, osvrnuli smo se na pandemiju koronavirusa te promjene koje ona donosi. Posebno su nas zanimali odnosi između Hrvatske i Turske i to najprije na području akademske i studentske suradnje, a istaknuli smo i važnost studentskih razmjena.

Dotaknuli smo se i književnih prijevoda učinjenih s hrvatkoga na turski te iskazali želju da njihov broj poraste. Razgovor smo zaključili u nadi da će ovakvih susreta biti više, kao i da ćemo suradnju produbiti konkretnim projektima.