Svečano otvorenje I. regionalne studentske konferencije Mladi turkolozi

Jutros je na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu svečano otvorena Regionalna konferencija “Mladi turkolozi”.

Povodom otvorenja konferencije u dvorani D VII govor su održali o.d. dekana Filozofskog fakulteta, prof.dr.sc., Miljenko Jurković, predstojnica Katedre za turkologiju, doc.dr.sc. Azra Abadžić Navaey, ravnatelj Sektora za turkologiju u Institutu Yunus Emre, prof.dr.sc. Yavuz Kartallıoğlu te predsjednik Turskog jezikoslovnog društva (TDK), prof.dr.sc. Gürer Gülsevin.

Sudionicima konferencije obratili su se i predsjednik Kluba studenata turkologije, Marko Šapina te članica Kluba i studentica Laura Lasan.

Otvorenje je upotpunjeno i nastupom Vanje Jelače koja je izvela pjesmu Üsküdar’a giderken. Nakon otvorenja, vodstvo je Kluba u pratnji profesora s Katedre za turkologiju gostima pokazalo fakultetsku knjižnicu, Zbirku za turkologiju te profesorske prostorije.