I. regionalna konferencija Mladi turkolzi

Od 20. do 22. svibnja 2021. trajala je Regionalna studentska konferencija „Mladi turkolozi“. Bio je to prvi susret studenata i profesora turkologije iz triju država s pet sveučilišta, prilika da se i studenti okušaju u pisanju i izlaganju znanstvenih radova.

Kao Klub studenata turkologije i glavni organizatori, izrazito smo zadovoljni kako je konferencija prošla, ali i jako ponosni što su nas iz Ankare došli podržati predsjednik Turskoga jezikoslovnog društva (TDK), prof. dr. sc. Gürer Gülsevin te ravnatelj Sektora za turkologiju iz turskog kulturnog instituta Yunus Emre, prof. dr. sc. Yavuz Kartallıoğlu. Njima smo dodijelili i titule počasnih članova.

Nadamo se da će konferencija zaživjeti kao tradicija te se nagodinu održati negdje drugdje u regiji te zahvaljujem gostima iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Turske, svima koji su nam na bilo koji način pomogli u realizaciji, a pogotovo volonterkama, kolegicama iz Kluba studenata turkologije.