Razgovor sa zamjenikom turskoga Ministra vanjskih poslova

U petak 25. listopada u prostorijama Kulturnoga centra Instituta Yunus Emre u Zagrebu zamjenik turskoga Ministra vanjskih poslova Nj. E. gdin Faruk Kaymakçı primio je najaktivnije članove našega Kluba, predvođene predsjednikom Markom Šapinom te lektorima Kardaş i Öner u pratnji, a razgovoru je prisustvovao i veleposlanik Republike Turske u Republici Hrvatskoj Nj. E. gdin Mustafa Babur Hızlan.

U ugodnome polusatnome razgovoru s gdinom Kaymakçıjom, zanimalo ga je kako izgleda studij turkologije, zašto su se naši studenti odlučili za isti, koje su perspektive nakon završenja istoga, ali i mišljenje Hrvata o Turcima, kulturni odnosi između dviju zemalja i sl. Poseban naglasak bio je stavljen na turska jela, a zamjenik Ministra čuo je i mišljenja studenata o Europskoj uniji.

Nakon druženja, naši su se studenti pridružili susretu zamjenika s Turcima koji žive i rade u Zagrebu, a kojemu su prisustvovali i naši prijatelji s Erasmusa.