25 godina Hrvatsko-turske udruge prijateljstva

Kluba studeneta turkologije i Hrvatsko-turska udruga prijateljstva, pogotov njezin Akademski klub, još od svoga ponovnoga pokretanja u travnju 2018. godine nastavljaju uspješnu suradnju.

Bila je tako našim studentima posebna čast moći pomoći u organizaciji svečane akademije povodom 25. godišnjice osnutka Hrvatsko-turske udruge prijateljstva, održanoj u četvrtak 24. listopada u Muzeju Mimara. Na akademiji su dodijeljena najviša priznanja Udruge: povelja i velika povelja hrvatsko-turskoga prijateljstva. Valjalo bi se prisjetiti kako je za sve napore i uspjehe koje su predavači i lektori učinili u procesu obrazovanja mnogih generacija hravtskih turkologa tijekom dva desetljeća postojanja i djelovanja čime je dan izniman doprinos međusobnome poznavanju, razumijevanju, poštovanji i suradnji Hrvatske i Turske studiju turkologije prije pet godina dodijeljena povelja hrvatsko-turskoga prijateljstva.

Studentice, članice našega Kluba susretljivo su dočekivale uzvanike i pružale tehničku podršku, a predsjednik Kluba Marko Šapina vodio je turskio dio programa s Anom Katulić.

Predsjedniku Udruge, gospodinu Goranu Beusu Richemberghu te potpredsjednicama Jani Bušić i Jasmini Jašaragić Özügergin čestitamo prvih 25 godina i želimo još puno obljetnica!