Završen tečaj turskih narodnih plesova

Tečaj turskih plesova, organiziran u suradnji Hrvatsko-turske udruge prijateljstva i Kluba studenata turkologije priveden je kraju u nedjelju 20. siječnja 2019. posljednjim susretom i prezentacijom narodnih plesova.

U opuštenoj atmosferi kulturno-informativnoga cetnra HTUP-a u 18 sati najprije je održana posljednja radionica, a polaznici su imali priliku ponoviti i usavršiti se u plesu Arabaya taş koydum / Stavih kamen na kola. Potom je u 19 sati voditelj radionice, predavač narodnih plesova, a inače student na razmjeni, Kaan Ensar Cebeci održao jednostano predavanje u kojemu interaktivnom prezentacijom prikazao narodne plesove podučavane na tečaju, a u izvedbi profesionalnih plesnih skupina.

Susret je uz časicu razgovora završio u jednako ugodnoj atmosferi; potpredsjednica Hrvatsko-turske udruge prijateljstva gđa Jana Bušić zahvalila je i uručila poklone gđi Seadeti Osmani, voditeljici plesne skupine Sheherezade, u čijemu su se prostoru, pogodnome za plesanje, održavale radionice te voditelju tečaja, predavaču narodnih plesova Kaanu Ensaru Cebeciju na volonterskome održavanju narodnih plesova protekla dva mjeseca.

U svojoj je prezentaciji voditelj plesova istaknuo kako mu je izrazito drago što je imao priliku u Hrvatskoj pridonijeti širenju važnoga dijela turske kulture, narodnih plesova i igara.

Podsjetimo, na tečaju narodnih plesova koji je počeo prve nedjelje u prosincu polaznici su imali priliku naučiti ples Atabarı iz područja Artvina, kolo Üç ayak iz Trabzona, zejbek harmandalı te već spomenuti arabaya taş koydum iz Kırklarelija.

Tužni zbog skoroga odlaska našega predavača u Tursku, ali ipak obogaćeni novim znanjima veselimo se novim prilikama za upoznavanje raznih aspekata turske kulture.