Terenska nastava u Tursku – dan 5.

Petoga su dana naši studenti već postali Istanbulci: zajedno smo prešli do palače Dolmabahče čiji smo obišli harem i centralni dio te se oduševili raskošnom palačom koja ni po čemu ne kaska za europskim. (Ako za takvom usporedbom uopće ima potrebe).

Drugi smo dio dana proveli u Generalnome konzulatu Republike Hrvatske u Istanbulu gdje je naše studente srdačno primila konzulica dr.sc. Ivana Zerec te osoblje Konzulata. Poklonili smo im prijevod hrvatske himne na turski te razgovarali o mogućnostima suradnje i unaprjeđenja odnosa.

Dani u Istanbulu traju duže nego drugdje. Shvatili smo to kada smo nakon svega nabrojanoga stigli još preći i na drugu stranu grada, popeti se na vidikovac Čamlidža i posjetiti novootvorenu džamiju na istome. Veličinu Istanbula možda je najbolje pojmiti daleko od njegova kaosa, na brdu, uz lagani vjetar i turski čaj.