Terenska nastava u Tursku – dan 3.

Svanuo je i prvi dan u Istanbulu, nakon što su, uz pokoji problem uzrokovan kaotičnim istanbulskim prometom, noć prije muški i ženski članovi Kluba raspoređeni i smješteni u domove. Dan je započeo odlaskom u četvrt Beşiktaş koja sadrži pregršt restorana s bogatom ponudom za doručak. Grupa se razišla i gotovo da je svatko našao drugo mjesto za doručak, ali vjerojatno ne postoji nitko tko nije ostao oduševljen (i najvažnije, sit) po napuštanju Beşiktaşa.

Poslijepodne se kroz svejednako kaotičan promet nastavilo prema trgu Taksim odakle su studenti, svaki po svojoj želji, nastavili s upoznavanjem ovog velegrada. Šetnja kroz Aveniju Istiklal možda je i najbolja slika stvarne veličine Istanbula, a aktivnosti koje ona nudi teško je izbrojati. Neke od studenata odvukla je u Muzej nevinosti, dok su neki to vrijeme iskoristili za uspon na toranj Galata.

Uz igru boja koju je priredio zalazak sunca pogled s tornja na cijeli Istanbul još je jedna od stvari vezanih za ovaj grad koje riječi teško mogu opisati. Pred našim je članovima još gotovo čitav tjedan upoznavanja kulturnih i povijesnih znamenitosti koje ovom gradu ne nedostaju.

Filip Seferi