Razgovorna radionica s Tozanom Alkanom

Nakon što je 4. travnja u 19 sati u kulturno-informativnome centru Hrvatsko-turske udruge prijateljstva održano poetsko-glazbeno druženje, na kojemu su ugošćeni turski pjesnik Tozan Alkan čije je pjesme na hrvatskome čitala Darija Žilić te hratski pjesnik Miroslav Kirin čije je pjesme na turskome čitao Marko Šapina, sljedeći je dan održana još jedna razgovorna radionica za članove Kluba studenata turkologije.

U razgovoru koji je prošao u više nego ugodnoj atmosferi dotakli su se studenti i njihovi sugovornici, Tozan Alkan te njegova pratiteljica Özge Cengiz, raznih sfera. Prije samoga razgovora, poželjeli su naši sugovornici čuti kako se zovemo, saznati zašto smo odlučili studirati turkologiju te saznati koji su nam planovi za budućnost.

Imali smo priliku kasnije podrobnije upoznati gdina Tozana i gđu Özge, saznali smo kako su proveli svoje studentske dane, kako je to živjeti u Istanbulu, odakle je došla strast za pisanjem poezije i pjevanjem, a posebno nam je zanimljiv bio prevoditeljski rad gdina Tozana jer se dio studenata turkologije nakon diplomiranja bavi upravo time.

Uz turski čaj završio je dvosatni razgovor kao da je trajao dvije minute, a na kraju su nas počastili gosti i izvedom nekoliko turskih narodnih pjesama.